אהבה וניהול רציונאלי / רונית צ'יטיאט קאשי

"26 בפברואר, 1985, היה אחד הימים הקרים ביותר בתולדותיה של ניו יורק… באותו ערב… התקררה הטמפרטורה עד 20-15 מעלות צלזיוס מתחת לאפס… הרגשתי כנציב קרח, וכל מערכות גופי קראו לי לקרוס לתוך עצמי…

אף שהדרך הביתה כבר לא הייתה כה ארוכה, הקיפאון הכריע אותי וכוחי תש… אבל אז, שנייה לפני שנעצמו עיניי לתוך מה שנדמה היה כחלום מתוק, אמדתי את המרחק לבית, קמתי והתחלתי ללכת בכוחות מחודשים, שאינני יודעת מאין הגיעו".

אהבה וניהול רציונאלי הוא טקסט חשיבה, השראה, הדרכה ואימון לניהול עסקי, ארגוני, מקצועי ואישי, המתפתח לפי שיטת הניהול המתכוונן שאותה הוא מתווה: שילוב דינמי של תיאוריה ושל חכמה מעשית, השזורות זו בזו כבמעשה אמן, ולפיכך – משפיעות זו על זו ומשנות זו את זו לאורך הדרך. ההנחה העומדת בבסיס הספר היא שאפשר לשנות מציאות, להגיע לתוצאות הרצויות ואף לחולל נסים בדרך של שיקוף מידע ובהיגיון, השלובים בתובנות מהניסיון המעשי. כל זאת, על רקע אהבה הנובעת מעצם קיומנו כבני אדם החיים בשיתוף. הקיום הוא גם מקור האהבה וגם מקור החשיבה הרציונאלית.

הספר מונה שישה פרקים, שכל אחד מהם עוסק בממד משיטת אהבה וניהול רציונאלי, ומתאר את הדרך להפקתו. הטקסט מדלג בין כתיבה ספרותית ואישית לכתיבה אנליטית ועסקית, השזורה בגראפיקה ובתמונות להמחשה, ובדוגמאות רבות מניסיונה של המחברת. אף שהמחברת פורשת יריעה רחבה ורב־תחומית שלעתים נדמה כי היא זולגת מקו מנחה אחיד, הטקסט עטוף בלוגיקה מאחדת כשכבת משי דקה המהדקת אותו לכדי מדריך קוהרנטי ושימושי למנהל, ליזם, ליועץ ולאדם הפרטי, בתחומים מגוונים – החל מאתגרים רפואיים, נושאים אישיים, משפחתיים, מקצועיים וארגוניים, ועד נושאים אסטרטגיים, תפעוליים, מסחריים ועסקיים שונים.

רונית צ'יטיאט קאשי היא מנהלת, יזמית, יועצת וכותבת בעלת ניסיון עסקי, אקדמי וניהולי בכיר בן למעלה משלושה עשורים, החובק יבשות ותעשיות שונות.

כריכה של הספר "אהבה וניהול רציונלי" מאת רונית צ'יטיאט קאשי
דילוג לתוכן