בסוף הם גם חיסלו אותי / יוסי בראל

בתאריך 23 ביוני 1950 יצאה הטיסה הראשונה של חברת התעופה הצעירה "אל על" מישראל לניו־יורק. פרט זה הוא אמת היסטורית ידועה. אמת זו היא רק נקודת הפתיחה לדמיונו של יוסי בראל בספרו בסוף הם חיסלו גם אותי.

לאותה טיסה הצטרפו שני קציני משטרה.

כשלוש שנים לפני כן, ב־9 במרץ 1947, בוצע שוד אלים בבנק "ברקליס" שברחוב אלנבי בתל־אביב, ובמהלכו נרצח אביהו, שומר הסניף. למשטרה לא היה אפילו קצה חוט לפתרון התעלומה. פריצת הדרך נוצרה במפתיע, כאשר נתפס בניו־יורק עבריין ישראלי מוכר. 

בספר מתוארת השתלשלות החקירה, החל מהמסע של קציני המשטרה לניו־יורק, דרך המהמורות המפתיעות בטיסה חזרה לארץ, וכלה במסקנות הסופיות.

האם המאורעות שקרו במהלך החקירה אִפשרו לשוטר הוותיק טולדנו להגיע לתובנות הגיוניות או שמא דווקא מנעו זאת ממנו? על כך ועוד תוכלו לקרוא בספר מותח זה, שתתקשו להניחו מידיכם.

יוסי היה טייס ומפקד טייסת. סיים תואר ראשון במשפטים ותואר שני בניהול כוח אדם. בשנת 2002 נפצע פצעים אנושים בהתרסקות מסוקו. אומנם נכותו הקשה משפיעה על התנהלותו ועל אורח חייו, אך אינה מצליחה לערער את חיוניות המחשבה ואת הדמיון הספרותי הפורה שלו. זהו ספרו השלישי של יוסי בראל, ספריו הקודמים, "המזל שיחק פעמיים" ו"במלכודת הפיתויים", זכו לשבחים.

דילוג לתוכן