דלק אלקטרוני / יגאל שפירא

אופיר ביכורים

"לא איש בשורות טובות אני היום, וגם לא באתי לספר לכם סיפורים. אספתי אתכם היום… כדי לדווח לכם על מצבה העגום והלא סימפתי של החברה. עברנו הרבה משברים ביחד…"

"אתה זוכר, ג'ורג', שאמרת בסוף הישיבה שנשתדל לחשוב על איזה מוצר משלנו? […] אם כך, ג'ורג', יש לי רעיון מבריק…"

"אלקטרו-טכניקה" הייתה חברת הייטק מצליחה, אך היא עמדה לפשוט את הרגל, עקב מעילה של אחד מבחירי מנהליה, אשר הצליח לברוח לחו"ל. הבנקים מסרבים לתמוך בחברה, עקב ריקון הקופה שלה על ידי המועל. גדי, המהנדס הראשי של החברה, לקח על עצמו, יחד עם צוות המנהלים, להוציא את החברה מהבוץ שנקלעה אליו, הודות לפטנט בינלאומי שהמציא. אך אליה וקוץ בה – מצד אחד, גורמים עוינים מאיימים על גדי ועל משפחתו בדרישה שיפסיק לפתח את הפרויקט. מצד אחר, גורמים אינטרסנטים מעודדים את גדי להמשיך בפיתוח הפרויקט, ולסיים אותו כמה שיותר מהר. האם גדי יחליט להמשיך לפתח את הפרויקט או יוותר? האם יצליח לעמוד בכל הקשיים ולהעמיד את החברה על ההרגליים? את התשובות לכך תמצאו בספר דלק אלקטרוני.

בספר תקראו על ניהול חברה בשעת משבר, על מצבו של אדם כאשר מאיימים עליו ועל משפחתו, על חקירה במטרה למצוא את האשמים, והחשוב מכול – על פתרון משברים וחידוש צמיחה. הספר מרתק ומותח עד סופו. קריאה נעימה!

המחבר שפירא יגאל נולד בתל אביב, כאשר רחוב דיזנגוף היה הרחוב של תל אביב. בניגוד לרוב ילדי כיתתו שהמשיכו את לימודי התיכון בתל אביב, בחר יגאל בבית הספר החקלאי "הכפר הירוק". לדבריו: "שנים אלה היו השנים היפות ביותר בחיי, ימים שלעולם לא אשכח. שם למדתי חברות מהי, שם למדתי עזרה הדדית מהי, שם למדתי לכבד את האדם באשר הוא, ושם גם נולדו כישורי הכתיבה הראשונים שלי. וכן – שם גם למורים היה אכפת שנצליח, ואנחנו כיבדנו אותם על כך". את שירותו הצבאי סיים בחיל האוויר, והמשיך במסורת עם עבודתו בתעשייה האווירית במגוון תפקידים מרתקים.

כריכת הספר "דלק אלקטרוני", מאת יגאל שפירא
דילוג לתוכן